کربلای ایران ، قتلگاه میعادگاه عاشقان

قتلگاه میعادگاه عاشقان

در اسلام دو محل به نام قتلگاه وجود دارد,اول قتلگاه حضرت اباعبدالله الحسین سید الشهدا (ع) در کربلا و دوم قتلگاه امامزاده (کربلای ایران) که متعلق است به حضرت علی بن امام محمد باقر (ع) در اردهال.

قتلگاه آن حضرت از لحاظ جغرافیایی  در ۴ کیلومتری  و در امتداد همان رشته کوهی قرار دارد که در دامنه آن مرقد مطهر حضرت واقع شده است و تقریبا مابین زیارتگاه و قریه خاوه می باشد که در دره ای است که مسیری به روستای ازناوه می باشد.

روایت است که در میدان جنگ وقتی در شکاف دربند تشنگی بر حضرت غلبه کرد  و برای وضو ساختن هم آب می خواست ,قدری بالاتر رفته  سنگی را از جا برداشت به حکم الهی آب از زیر سنگ جاری شده  همه با آن آب وضو ساخته , نماز را به جماعت ادا کردند.

میدان مقدس قتلگاه , میدان رشادت ,شجاعت ,فداکاری ,در عین حال شهادتگاه,  سجده گاه آن حضرت و یارانش بود. واقعه کربلا در اینجا دوباره تکرار شد .نور دیده رسول خدا در نهایت مظلومی و  بی کسی , وقتی

شربت شهادت نوشید, خورشید تیره گشت,آسمان خون گریست , وحشیان صحرا از چرا بازماندند.

قتلگاه یادآور صحنه های عاشورای حسینی است.

قتلگاه خون گلوی علی بن باقر(ع)  را به خود دیده است.

قتلگاه میعادگاه عاشقان اهل بیت است.

از شیخ ابو سعید مروی است از روزی که حضرت را در منطقه شهید کردند تا پنجاه سال بعد چون ۲۷ جمادی الثانی میرسید ،آوای گریه و نوحه از دل هر سنگی بر می خواست و پس از آن مدت دیگر کسی آن صدا را نشنید اکنون هزاران عاشق دلباخته اهل بیت عصمت و طهارت و ارادتمندان به حضرت  به قتلگاه آن حضرت مشرف و نماز خوانده و به حاجات مشروع خود می رسند.


یک دیدگاه برای “کربلای ایران ، قتلگاه میعادگاه عاشقان”

قهوه داغ فروردین ۱۳ام, ۱۳۹۶ at ۵:۲۳ ق٫ظ

[…] ۲۰ . شهید اردهال » کربلای ایران ، قتلگاه میعادگاه عاشقان‎شما اینجا هستید : خانه » موضوعات فهرست » کربلای ایران ، قتلگاه میعادگاه عاشقان … الحسین سید الشهدا (ع) در کربلا و دوم قتلگاه امامزاده (کربلای ایران) که متعلق است به […]